Ubytování Kunčice pod Ondřejníkem

...relaxace a dobrá nálada pro celou rodinu...

Kunčice :

Kunčice pod Ondřejníkem je podhorská obec ležící na východ od Frenštátu pod Radhoštěm na okraji Beskyd. Obec je rozložená v největší míře na úpatí hory Ondřejník. Kunčice jsou vyhledávaným celoročním rekreačním střediskem.

Rozcestí Kunčice pod Ondřejníkem je křižovatkou žluté a zelené turistické trasy a nachází se v severní části obce. Severovýchodním směrem se nad rozcestím zvedá vrchol Skalka (964 m.n.m.). Po žluté značce se vydáme ze železniční stanice v Kunčicích a přes rozcestí dále pokračujeme přes obec Kozlovice do oblasti Palkovických hůrek na vrchol. Kubánkov (660 m.n.m.). Zelená značka má na tomto rozcestí výchozí bod a pokračuje po západním úbočí Skalky do Frenštátu pod Radhoštěm. Dostupné autem po celý rok.

První písemná zmínka o obci je z konce 13. století. Podle pověsti ji na příkaz olomouckého biskupa založil hukvaldský úředník. Na konci 16. století  byla v obci sklárna. V 19. století se v okolí obce těžila železná ruda. V roce 1888 zde byla postavena železniční trať spojující Ostrava a Valašské Meziříčí. Mezi významné památky patří kostel svaté Magdaleny z počátku 19.století, který byl postaven na místě dřevěné svatyně. V roce 1931 byl do obce přemístěn dřevěný kostel svatého Prokopa a Barbory z konce 17. století. Tento kostel byl dovezen z Podkarpatské Rusi. V obci najdeme také několik secesních vil z počátku 20.století.